Půjčky bez doložení příjmů patří mezi více rizikové půjčky, které jsou poskytovány především lidem, kteří nemohou dokázat své oficiální příjmy. Důvodů je více. Půjčky bez doložení příjmů poskytují nebankovní společnosti.

Rizikovější půjčky bez doložení příjmů

Půjčky bez doložení příjmů patří jednoznačně k tím více nebezpečným a rizikovým půjčkám na Českém trhu. Společnosti neprokazujete žádné své příjmy a tak se musí nebankovní společnosti zajistit, proti vašim případný problémům se splácením. Proto jsou u těchto půjček, časté vysoké sankční poplatky při problémech se splácením. Tyto poplatky či pokuty dokáží celou půjčku pěkně prodražit.

Proč lidé využívají půjčky bez doložení příjmů ?

Lidé využívají půjčky bez doložení příjmů především proto, že nemohou dokázat své oficiální příjmy nebo jsou jejich oficiální příjmy v nedostatečné výši. S tímto problémem se setkávají ženy na mateřské dovolené, podnikatelé, kteří využívají paušálu a využívají tak daňovou optimalizaci. Stejný problém mají i lidé, které dostavají oficiálně jen část mzdy a zbytek mzdy dostávají tito lidé bokem na ruku, bez oficiálních dokladů. Některé firmy tak šetří na pojištěních a daních. Často je to zejména v restauracích a motorestech.

Nebankovní půjčky bez doložení příjmů

Půjčky bez doložení příjmů se řadí jednoznačně mezi tzv. nebankovní půjčky, jsou to půjčky z nebankovního sektoru. Lidé si vždy chtějí půjčit nejprve u banky, ale banka vždy vyžaduje aby klient doložil výši svých příjmů, proto tito klienti nemohou využít banky a musí se obrátit na nebankovní společnosti. U bank není výběr banky, až tak důležitý. Ale troufám si říci, že u půjčky bez doložení příjmů je to klíčový okamžik půjčky. Je třeba hledat solidní a zavedené nebankovní společnosti, které již prokázali solidní chování na Českém trhu. Někdy tyto půjčky nesou název půjčky pro nezaměstnané ihned či nějaký takový název.

Žádost po telefonu u půjčky bez doložení příjmů

Půjčky bez doložení příjmů chtějí být lidem co nejblíže a tak mnoho nebankovních společností má bezplatné telefonní linky s předčíslým 800, kde si můžete zdarma o tuto půjčku přes telefon či mobil jednodušše zažádat. U většiny nebankovních společnočností vás tímto procesem provede operátorka.