Půjčky od soukromých investorů poskytují soukromí investoři ze svých volných finančních prostředků. Půjčky od soukromých investorů jsou určeny především lidé, kteří již neuspěli u bank a hledají další možnost jak si půjčit peníze.

Kdo poskytuje půjčky od soukromých investorů ?

Jak již napovídá samotný název půjčky, tak půjčky od soukromých investorů poskytují soukromí investoři. Tito soukromí investoři, tak chtějí zhodnotit svoje peníze. Využívají k tomu metodu, kdy půjčují své volné peníze lidem na vyšší roční úrok a tak vydělávají.

Kdo využívá půjčky od soukromých investorů ?

Půjčky od soukromých investorů využívají především lidé, kteří již žádali o půjčku u banky, ale neuspěli. Nejčastějším důvodem neúspěchu u banky jsou nedostatečné příjmy, nebo také negativní záznam v registru dlužníků. Tito lidé se pak často obrací na nebankovní společnosti, které nechtějí vidět potvrzení o výši vašich příjmů, ale netolerují záznam v registru dlužníků. Pokud si tedy chtějí půjčit lidé se zápisem v registru tak musí využít půjčky od soukromých investorů, které poskytují soukromí investoři.

Počítejte před tím, než si vezmete půjčky od soukromých investorů

Před tím, než si vezmete jakoukoliv půjčku by jste si měli sestavit vaši finanční bilanci. U půjčky od soukromých investorů to platí obzvlášť. Vemte si tedy kus papíru a nějakou propisky. A sepiště na tento papír všechny své příjmy a také všechny vaše výdaje. Z toho poznáte jak na tom finančně jste a jak velkou půjčku si vlastně můžete dovolit měsíčně splácet. Protože mít problémy se splácením půjčky od soukromých investorů není žádná legrace.